Не тільки про хімію

«Як слово наше відізветься»
« І сказав Бог: Хай станеться світло! І сталося світло…

І сказав Бог: Нехай станеться твердь посеред води, і нехай відділяє вона між водою і водою. І сталося так…

І сказав Бог: Нехай збереться вода з – попід неба до місця  одного, і нехай суходіл буде видний. І сталося так…

І сказав Бог: Нехай земля вродить траву, ярину, що насіння розсіває, дерево овочеве, що за родом своїм плід приносить, що в ньому насіння його на землі…

І сказав Бог: Створімо людину за образом нашим і подобою Нашою, і хай панує над морською рибою, і птаством небесним, над худобою, і над усією землею, і над усім плазуючим. І Бог на свій образ людину створив, на образ Божий людину створив. І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтесь, і наповнюйте землю…»

 Словом Господь створив весь світі, розуміючи його животворчу силу, український народ ставився до нього з надзвичайною повагою та обережністю. Заборонялося вживання слів, пов’язаних з назвами нечистої сили – щоб не прикликати її, застерігали уникати лихослів’я і прокльонів - вони  збувалися. У народі вірили, що заговорюванням можна лікувати хвороби, словом можна було зупинити град і бурю. Великого значення надавали доброму слову – благословенню та молитві. У випадку хвороби дітей, їх перебування на війні, в армії, матері виконували певне молитовне правило (т.зв. обітні молитви)  до одужання дитини чи її повернення. Шлюб без батьківського благословення вважався нещасливим і для людини традиційної культури був неможливим.
  Слово – це головна рушійна сила, яка приводить у дію добро і зло. За допомогою слів ми заявляємо про свої потреби і бажання, спілкуємося з людьми і ведемо безконечні діалоги самі з собою. Словами ми передаємо досвід і знання. Словами зв’язуються покоління. З раннього дитинства й до глибокої старості життя людини пов’язане з словами. Це беззаперечний факт.
  Та чи правильно ми використовуємо слова? Чи служать вони для формування і покращення нашої долі, життя близьких нам людей? Чи може, ледь помітними порухами наших губ ми руйнуємо те, що було створено великими зусиллями й служило для багатьох із нас. Поміркуйте, які слова головним чином наповнюють нашу мову: слова, що підтримують, підбадьорюють, спрямовують, чи слова, які принижують, звинувачують, пригнічують і на друзки розбивають останні крихти взаєморозуміння і довіри? Чи даємо ми собі звіт у тому як наші слова відгукнуться в житті рідної доньки чи сина, сестри чи брата, матері чи батька, учениці чи учня.
  Все що ми говоримо безпосередньо впливає на наше життя. Від наших слів значною мірою залежить наше здоров`я, успіх, наше місце в суспільстві і взагалі вся наша доля. Своїми словами ми будуємо або руйнуємо як своє життя, так і життя інших людей. Слово – це фізичне вираження думки. Інакше кажучи, слово є матеріалізацією невидимих думок. Оскільки слово – це озвучена думка, то всі події, які відбуваються з нами, повністю відповідають тому, які в нас думки і образи і якими словами ми їх висловлюємо. Як відомо, все духовне на землі може проявлятися лише будучи одягненим у земну форму. Тут прослідковується ланцюжок: думка – слово – дія. Думка приходить в наш розум, розум перетворює цю думку в слово, а слово, в якому сконцентрована енергія спричиняє певну подію. Ось так в нашому житті і на землі взагалі відбуваються ті чи інші процеси, складаються ті чи інші обставини.
 Оточуючий нас світ переповнений негативною інформацією. Ми знаємо, які новини щодня передають по телебаченню, радіо, друкують в газетах. Та чи інша забарвленість інформації дуже впливає на наш настрій, атмосферу в сім`ї , в трудовому колективі.
 Ми часто забуваємо, а може не хочемо знати про те, яким рятівним може стати слово милосердя і любові і наскільки руйнівним може бути навіть необережно сказане лихе слово. Американські дослідники виявили, що люди, яких постійно лають схильні до застуд, захворювань шлунково – кишкових розладів, захворювань сечового міхура і т.д.
  Вплив слова на фізіологію людини був доведений на початку минулого століття психоневрологом В.М.Бехтерєвим. А дослідження К.І.Платонова підтвердили, що слово може викликати фізіологічні реакції, схожі з впливом зовнішнього середовища. Якщо людина вимовляє лайливе слово на адресу іншого, то воно не тільки ображає ту людину, на адресу якої сказано, а й завдає шкоди тому, хто сказав. Вчені стверджують сьогодні, що лайливі слова «вибухають» у генетичному апараті людини, внаслідок цього відбуваються мутації, що приводять до виродження.
  Напевно,ви чули про дослідження японців, які фотографували при збільшенні заморожену воду, над якою лунала музика, молитва, негативні слова і фрази. Наведені фото  демонструють структури, які прийняв лід під впливом слів: любов і подяка; ти дурень; дякую; ти мені противний; я тебе вб`ю; ангел; диявол. Також фото освяченої води та води над якою молилися.
 Ми провели своє невеличке дослідження. На фото рослини: зерна пшениці та цибуля. Одні з них хвалили і заохочували до росту, інші сварили.
  Необхідно постійно контролювати свої слова і пам’ятати, що все погане, сказане вами на адресу іншої людини, весь негатив повернеться до нас. Усі наші думки і дії мають закон бумеранга. Усе що ми робимо іншим і для інших, безперечно, повертається до нас і хороше і погане,
 Ми досконалі такі, які є тут і зараз, і Всесвіт лише відбиває те, що знаходиться в нас самих. Маймо мужність і силу змінити те, що ми можемо змінити, не впадаймо у відчай і приймаймо те, що змінити не в наших силах.
  Нехай внутрішній спокій, гармонія з оточуючим світом та любов будуть нашими супутниками в житті.     .

        













Немає коментарів:

Дописати коментар